קבלן שיפוצים לדירות מושכרות

קבלן שיפוצים לדירות מושכרות

למה כדאי לערב קבלן שיפוצים לפני שקונים דירה להשקעה? מה הקשר בין שיפוץ ושכר דירה? איזה קבלן יכול לבצע את עבודות השיפוץ בדירה?

נכסי נדל”ן נחשבים נכון להיום לאפיק השקעה רווחי ומתגמל. הרבה אנשים בוחרים לקנות דירה להשקעה ולאחר מכן להשכיר אותם, בין היתר על מנת לייצר ביטחון כלכלי עבור בני המשפחה ורווח חודשי קבוע. עם זאת, לא כל דירה שעומדת למכירה אכן ניתן להשכיר במחיר גבוה. היצע הדירות בשוק גדול ורק בעלי נכסים שמשקיעים בשיפוץ עם ערך מוסף יכולים לדרוש מחיר מתאים. הדרך להשביח את הנכס עוברת לפיכך בהתייעצות עם קבלן שיפוצים ובמעורבות של אנשי מקצוע נוספים.

קבלן שיפוצים כהשקעה משתלמת

שיפוץ מקפיץ את שכר הדירה שאותו ניתן לדרוש בעשרות אחוזים. שתי דירות זהות באותו בניין עשויות להיות מושכרות בהפרשים של מאות דולרים בחודש, במידה ואחת מהן משופצת והשנייה עדיין נראית ישנה ומוזנחת. מבחינת בעלי דירות מושכרות ומשקיעים שמתעניינים בנדל”ן, הוצאה חד פעמית על קבלן שיפוצים היא השקעה משתלמת לטווח ארוך. בעזרת השיפוץ אפשר להתאים את הדירה לסטנדרטים חדשים ואף להוסיף ממ”ד.

פגישת היכרות לפני תחילת השיפוץ

מומלץ לפגוש את הקבלן טרם תחילת השיפוץ ולקבל ממנו הצעת מחיר מסודרת. הצעת המחיר אמורה לכלול התייחסות לעלויות חומרי הגלם, ללוח הזמנים המשוער לסיום השיפוץ ולשיתוף פעולה עם אנשי מקצוע נוספים. קבלן שיפוצים יכול למשל להנחות חשמלאי, אינסטלטור או קבלן איטום וכך להשביח את ערך הדירה ולהפוך את הנכס להשקעה משתלמת מאוד עבור הלקוח. לחילופין, יש קבלני שיפוצים שמבצעים את כל עבודות הבנייה בעצמם וכך מונעים חריגה מהתקציב.

לא כל קבלן מתאים לעבודות שיפוץ

בדירות מושכרות יש חשיבות גבוהה לעמידה בלוח זמנים. כל יום שבו הדירה לא מושכרת מוריד לטמיון את ההשקעה של בעל הנכס, מה שמחייב אותו לבחור בקפידה את הקבלן. הבעיה היא שלא כל קבלן שיפוצים מתאים לפרויקטים מורכבים מן הסוג הזה. הפתרון הוא לקבל המלצות על קבלן שיפוצים ספציפי, לוודא שמדובר בקבלן רשום בפנקס הקבלנים ולבדוק את המוניטין שלו ברחבי הרשת.

Call Now Button Skip to content